2018 de yedi seo kuralıtaharri motoru optimizasyonu, zaman en önemli sayısal pazarlama stratejilerinden biridir. düzenli sadece icraat olmadan, işletmeler rakipleri karşısında gerilemeye başlarlar.

Dijital pazarlama dünyasına uzaktan aşina iseniz, taharri motoru optimizasyonunu veya SEO’yu duymuşsunuzdur. SEO, günümüzün genişlik stratejik dijital pazarlama stratejilerinden biridir okunuşu bu çalışmayı rabıtalı bir şekilde yürütmeden, şirketler rakipleri ile yarış edemezler.

SEO tertipli olarak geliştirilen tanınmayan stratejiler ve teknikler ile daima gelişen tek alandır. Bununla birlikte, bu pazarlama tekniği, arama motoru algoritmalarında nizamlı değişikliklere kadem becermek zorundadır. Bu nedenle 2018’deki pazarlamacıların trendlere özen etmeleri okunuşu oyunda kalmaları gerekiyor.

Bu makalede, bayağı işletme sahiplerinin ilerlemesine nesne) bulunmak ve taharri motoru oyununu rakiplerine muhalif yakalanmak kendince yedi SEO emare ve püf noktası ele alacağız. Bu stratejiler gerçek bir şekilde uygulandığında, marka görünürlüğünü, arama motoru sıralamasını okunuşu genel web sitesi performansını iyileştirmeye muin olabilirler.

1-Sesli aramayı göz ardı etmeyin.
Google 2016’da, taşınabilir taharri platformundaki tüm taharri sorgularının yüzdelik 20’sinin ses devamlı olduğunu duyurmuştu . Bu sayı, Google home, Amazon Alexa, Siri, Google Asistanı, Cortana vb. Gibi cihazların lansmanı ile artmıştır. Artan sayıda kişi, taharri çubuğunda arama sorgusunu açmak alegori sesli sorular sorar. 2018 de bu oranın %30 lar civarında olacağı oranlama ediliyor.

Pazarlamacıların stratejilerini bu değişime uyacak şekilde düzenlemeleri gerekiyor. İçerik daha ayrıntılı kuyruklu çevirgeç kelimelere ve sadece sanat yapısına sahip olmalıdır. Ayrıca, yevmiye dilde kullanılan sözdizimini ulamak okunuşu esen benzer fikirdir.

2-Önce hareketli düşünün.
Mobil arama zati masaüstü aramayı aştı. ün kalıcı arama, bunu 2018’de henüz da hızlandıracaktır. Çoğu kişi, Alexa cihazlarından ve Google gibi velinimet asistanlardan değil, aptal telefonlarından ünlü arama kullanır. Google ve öteki taharri motorları bu eğilimi başkalık etmiş okunuşu mobil uyumlu web siteleri ilk sıralara yerleşmiştir.

Bu, Google’ın web sitelerini, bitimi yıllarda yaptığı gibi, masaüstü sürümü alegori hareketli sürümün kalitesine ve içeriğine nazaran sıralayacağı anlamına gelir. Hızlandırılmış hareketli sayfalar, web sitelerinin okunuşu şirketlerin oyunda ilerlemesine okunuşu taharri motoru netice sayfalarında SERP henüz arka sıralarda yer almasına yardımcı olacaktır. Google, hareketli sürümün elbette başarım gösterdiğini, neden denli şiddetle yüklendiğini okunuşu sayfaları sıralamaya başlamadan geçmiş zaman okunuşu büyüklüğünde basitçe kullanılacağını değerlendirir.

3-Öne çıkan snippet’lerden gelen trafiği delik ardı etmeyin.
Öne çıkan snippet‘ler, SERP’nin mafevk kısmında bulunan bilgilerin yoğunlaştırılmış tek şeklidir. Web sitesi bağlantısının yanı sıra, içeriğin kısaltarak bir kez özeti ile arama motoru, kullanıcılara bilim sağlar. Bu snippet’ler, organik trafiğin genişlik az yüzdelik 10’unu SERP’ler üstünde belirtilen en faziletli sonuçlardan almaktadır okunuşu bu mevsim süresince web sitemizi incele artacaktır, bu yüzden pazarlamacıların içeriği buna nazaran şekillendirmesi gerekir.

Bu snippet’ler, kullanıcı deneyimi üzerinde olumlu etkisi olan ayrıntılı kuyruk sorgularına başından kısaltarak cevaplardır. Arama motoru kullanıcılarına, snippet bağlantısını tıklayıp, açıklamayı anlamak daha alımlı gelmektedir. Verilerinizi okunuşu içeriğinizi yapılandırarak ve bilgileri kesin okunuşu özlü benzer şekilde saklayarak bundan faydalanabilirsiniz.

4-Anahtar kelimelerinizin ardındaki gaye önemlidir.
Arama sorgusunun ardındaki amaç, akıllı asistanların ve yapay zekanın AI, otomobil öğreniminin ve henüz kişiselleştirilmiş sadece taharri motoru deneyiminin birleşimi sebebiyle dikkate alınması gereken önemli ancak etken haline gelmiştir. Google, bir kullanıcının geçmiş aramalarına ve eğilimlerine, bulunan konumuna okunuşu genişlik alakalı ve güncel bilgileri takdim etmek özgü sorgunun ardındaki niyetine bakacaktır.

Bu, arama motorlarının kullanıcıların benzer nesne satın bürümek istemesi durumunda, Google’ın e-ticaret web sitelerini öbür sayfalara okunuşu medya satış noktalarına göre önceliklendireceği anlamına gelir. Kullanıcılar aynı konuyu soruşturmak istiyorsa, Google güvenilen medya sayfalarına takaddüm verir. İçeriğiniz bu varyasyon trendine basamak uydurmalıdır.

5-Kullanıcı deneyimine paha verin.
Kullanıcı deneyimi hâlen işaret politik sıralama faktörüdür okunuşu tüm taharri motorları buna odaklanmıştır. Web siteniz süratli aynı şekilde yüklenmeli, hem mobil hem okunuşu masaüstü platformlarda sorunsuz aynı şekilde çalışmalı ve tamamı bölümlerine erişmesi kolay olmalıdır. Google çeşidinden yapılan anketler ve araştırmalar , sitenin yüklenmesinin 3 saniyeden henüz uzun sürmesi durumunda, tek web sitesine gelen ziyaretçilerin yüzde 40’ının geçmiş döneceğini göstermiştir.

Birçok web sitesinin yüklenmesi 15 ila 20 saniye sürmektedir okunuşu bu da kullanıcı deneyimini hatırı sayılır ancak marjla engeller. Web sitenizi optimize etmek ve yerinde ancak kullanıcı deneyimi sağladığından sakıncasız sürdürmek fazla önemlidir. Yavaş web siteleri, SERP’lerde beden sıralarda sandalye almaz okunuşu ceninisakıt organik trafiğe sahiptir.

6-Ufkunuzu Google ve Bing’in ötesine taşıyın.
Google okunuşu Bing, sektöre uzun zamandır egemen olmuştur ve bu yüzden çoğu pazarlamacı çabalarını yıllar süresince bu platformlara odaklamıştır. Sektör, seda asistanları ve yapmacık anlak sayesinde değişmeye başlamış ve değişmeye kesilmeme edecektir. Google hâlâ hâkim güçtür.

Amazon’un Alexa’sı, Apple’ın Siri’si, Cortana vb. Popülerlikle büyüyor okunuşu Google’dan zımni çekmiyor. Pazarlamacıların erişimlerini genişletmeleri ve Google ve Bing’in ötesinde suları keşfetmeleri gerekiyor. özge platformlarda yüzü sıralarda önem almaları hakkında içeriklerini ve web sitelerini optimize etmeleri gerekiyor.

7-İçeriğinizin kalitesi, öteki her şeyden henüz önemli.
İçeriğinizin kalitesi okunuşu alaka düzeyi, SEO‘daki en müessir faktörlerden bazılarıdır. İyi araştırılmamış ve aktüel olmayan sakıt nitelikli içerikleri web sitenizde yayınlamaktan kaçının. Kötü içerik, yalnız web sitesinin itibarını okunuşu sıralamasını da ebedî etkileyecektir.

İçeriği eskiden ortaya bırakmak ve tutarlı kaliteyi himaye etmek önemlidir.

Bu ipuçları okunuşu püf noktaları, 2018’deki SEO yarışçı sularında sizlere yardımcı olabilir. En mühim kısım, taharri motoru algoritmalarındaki değişiklikler hakkında trendleri sitemizi incele ve duyuruları izleme etmektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *