2018 de yedi arama motoru optimizasyonu kuralıArama motoru optimizasyonu, bugün en ekonomik dijital pazarlama stratejilerinden biridir. rabıtalı müşterek icraat olmadan, işletmeler rakipleri karşısında gerilemeye başlarlar.

Dijital pazarlama dünyasına uzaktan bilinen iseniz, arama motoru optimizasyonunu yahut SEO’yu duymuşsunuzdur. SEO, günümüzün işaret ehemmiyetli sayısal pazarlama stratejilerinden biridir okunuşu bu çalışmayı kusursuz yalnız şekilde yürütmeden, şirketler rakipleri ile yarışma edemezler.

SEO metodik olarak geliştirilen yeni stratejiler okunuşu teknikler ile daimî gelişen eş alandır. Bununla birlikte, bu pazarlama tekniği, arama motoru algoritmalarında yerli yerinde değişikliklere fut uydurmak zorundadır. Bu nedenle 2018’deki pazarlamacıların trendlere ilgi etmeleri ve oyunda kalmaları gerekiyor.

Bu makalede, önemsiz işletme sahiplerinin ilerlemesine yardımcı tam gelmek ve taharri motoru oyununu rakiplerine karşıt tutulmak ayrılmış yedi SEO ipucu ve püf noktası ele alacağız. Bu stratejiler yakın ancak şekilde uygulandığında, marka görünürlüğünü, taharri motoru sıralamasını ve umumi web sitesi performansını iyileştirmeye nesne) olabilirler.

1-Sesli aramayı boşluk ardı etmeyin.
Google 2016’da, hareketli arama platformundaki hepsi taharri sorgularının yüzde 20’sinin ün sürekli olduğunu duyurmuştu . Bu sayı, Google home, Amazon Alexa, Siri, Google Asistanı, Cortana vb. Gibi cihazların lansmanı ile artmıştır. Artan sayıda kişi, arama çubuğunda taharri sorgusunu yazmak yerine ünlü sorular sorar. 2018 okunuşu bu oranın %30 lar civarında olacağı kestirim ediliyor.

Pazarlamacıların stratejilerini bu değişime uyacak şekilde düzenlemeleri gerekiyor. zımni daha derinlemesine akrep şalter kelimelere ve aynı müzakere yapısına malik olmalıdır. Ayrıca, yevmiye dilde kullanılan sözdizimini ulamak de yararlı eş fikirdir.

2-Önce mobil düşünün.
Mobil arama esasen masaüstü aramayı aştı. seda sürekli arama, bunu 2018’de daha da hızlandıracaktır. Çoğu kişi, Alexa cihazlarından ve Google gibi esas asistanlardan değil, düşüncesiz telefonlarından sesli arama kullanır. Google okunuşu başka arama motorları bu eğilimi fark etmiş ve taşınabilir ahenkli web siteleri ilk sıralara yerleşmiştir.

Bu, Google’ın web sitelerini, döl eşi yıllarda yaptığı gibi, masaüstü sürümü yerine mobil sürümün kalitesine ve içeriğine bakarak sıralayacağı anlamına gelir. Hızlandırılmış hareketli sayfalar, web sitelerinin okunuşu şirketlerin oyunda ilerlemesine ve arama motoru özet sayfalarında SERP daha beden sıralarda yer almasına asistan olacaktır. Google, mobil sürümün kesinlikle başarım gösterdiğini, nasıl derecesinde süratli yüklendiğini okunuşu sayfaları sıralamaya başlamadan geçmiş zaman nasıl denli kolaylık kullanılacağını değerlendirir.

3-Öne çıkan snippet’lerden gelen trafiği hane ardı etmeyin.
Öne çıkan snippet‘ler, SERP’nin vücut kısmında bulunan bilgilerin yoğunlaştırılmış yalnız şeklidir. Web sitesi bağlantısının yanı sıra, içeriğin kısaca sadece özeti ile taharri motoru, kullanıcılara bilim sağlar. Bu snippet’ler, organik trafiğin işaret az yüzde 10’unu SERP’ler üstünde belirtilen işaret erdemli sonuçlardan almaktadır okunuşu bu dönem süresince artacaktır, bu yüzden pazarlamacıların içeriği buna nazaran şekillendirmesi gerekir.

Bu snippet’ler, kullanıcı deneyimi üstünde yararlı etkisi olan derinlemesine kuyruk sorgularına kökeninden kısaltarak cevaplardır. Arama motoru kullanıcılarına, snippet bağlantısını tıklayıp, açıklamayı gezmek daha cazip gelmektedir. Verilerinizi ve içeriğinizi yapılandırarak ve bilgileri kesinlikle okunuşu özlü aynı şekilde saklayarak bundan faydalanabilirsiniz.

4-Anahtar kelimelerinizin ardındaki hedef önemlidir.
Arama sorgusunun ardındaki amaç, aptal asistanların ve yapay zekanın AI, makine öğreniminin okunuşu henüz kişiselleştirilmiş tek arama motoru deneyiminin birleşimi haysiyetiyle dikkate alınması gereken ehemmiyetli yalnız faktör haline gelmiştir. Google, bir kullanıcının mazi aramalarına okunuşu eğilimlerine, mevcut konumuna ve genişlik ilgili ve güncel bilgileri sunmak hakkında sorgunun ardındaki niyetine bakacaktır.

Bu, taharri motorlarının kullanıcıların tek şey satın başlamak istemesi durumunda, Google’ın e-ticaret web sitelerini öbür sayfalara ve medya satım noktalarına nazaran önceliklendireceği anlamına gelir. Kullanıcılar birleşik konuyu sormak istiyorsa, Google güvenilen medya sayfalarına takaddüm verir. İçeriğiniz bu varyasyon trendine göl ayağı uydurmalıdır.

5-Kullanıcı deneyimine valör verin.
Kullanıcı deneyimi hala genişlik stratejik sıralama faktörüdür ve tüm taharri motorları buna odaklanmıştır. Web siteniz çabuk müşterek şekilde yüklenmeli, hem hareketli hem de masaüstü platformlarda problemsiz tek şekilde çalışmalı ve tamamı bölümlerine erişmesi kolaylık olmalıdır. Google tarafından yapılan anketler okunuşu araştırmalar , sitenin yüklenmesinin 3 saniyeden daha derinlemesine sürmesi durumunda, yalnız web sitesine gelen ziyaretçilerin yüzdelik 40’ının mazi döneceğini göstermiştir.

Birçok web sitesinin yüklenmesi 15 web sitemizi incele ila 20 saniye sürmektedir ve bu da kullanıcı deneyimini hatırı sayılır tek marjla engeller. Web sitenizi optimize etmek okunuşu esen aynı kullanıcı deneyimi sağladığından güvenli olmak fazla önemlidir. yumuşak başlı web siteleri, SERP’lerde mafevk sıralarda mahal almaz okunuşu düşük organik trafiğe sahiptir.

6-Ufkunuzu Google ve Bing’in ötesine taşıyın.
Google okunuşu Bing, sektöre uzun zamandır egemen olmuştur ve bu yüzden çoğu siteyi ziyaret et pazarlamacı çabalarını yıllar süresince bu platformlara odaklamıştır. Sektör, ses asistanları okunuşu yapmacık zeyreklik sebebiyle değişmeye başlamış ve değişmeye bitmeme edecektir. Google hâlâ hâkim güçtür.

Amazon’un Alexa’sı, Apple’ın Siri’si, Cortana vb. Popülerlikle büyüyor okunuşu Google’dan içerik çekmiyor. Pazarlamacıların erişimlerini genişletmeleri okunuşu Google okunuşu Bing’in ötesinde suları keşfetmeleri gerekiyor. öbür platformlarda vücut sıralarda konum almaları amacıyla içeriklerini ve web sitelerini optimize etmeleri gerekiyor.

7-İçeriğinizin kalitesi, öteki her şeyden henüz önemli.
İçeriğinizin kalitesi ve alaka düzeyi, SEO‘daki genişlik etkili faktörlerden bazılarıdır. yararlı araştırılmamış okunuşu güncel olmayan az nitelikli içerikleri web sitenizde yayınlamaktan kaçının. zararlı içerik, yalnız web sitesinin itibarını okunuşu sıralamasını da ebedî etkileyecektir.

İçeriği zamanında ortaya dokunmak okunuşu tutarlı kaliteyi korumak önemlidir.

Bu ipuçları ve püf noktaları, 2018’deki SEO kompetitif sularında sizlere muin olabilir. işaret politik kısım, taharri motoru algoritmalarındaki değişiklikler kendince trendleri ve duyuruları yetişmek etmektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *