2018 de 7 seo stratejisiyontemitaharri motoru optimizasyonu, zaman genişlik stratejik dijital pazarlama stratejilerinden biridir. muntazam bir kez icraat olmadan, işletmeler rakipleri karşısında gerilemeye başlarlar.

Dijital pazarlama dünyasına uzaktan bildik iseniz, arama motoru optimizasyonunu yahut SEO’yu duymuşsunuzdur. SEO, günümüzün işaret önemli sayısal pazarlama stratejilerinden biridir ve bu çalışmayı rabıtalı aynı şekilde yürütmeden, şirketler rakipleri ile rekabet edemezler.

SEO nizamlı olarak geliştirilen yeni stratejiler ve teknikler ile ötümlü gelişen müşterek alandır. Bununla birlikte, bu pazarlama tekniği, taharri motoru algoritmalarında yerli yerinde değişikliklere göl ayağı becermek zorundadır. Bu nedenle 2018’deki pazarlamacıların trendlere özen etmeleri okunuşu oyunda kalmaları gerekiyor.

Bu makalede, değersiz işletme sahiplerinin ilerlemesine asistan geçmek ve arama motoru oyununu rakiplerine huzur kazanmak uğruna yedi SEO emare okunuşu püf noktası ele alacağız. Bu stratejiler dürüst tek şekilde uygulandığında, marka görünürlüğünü, taharri motoru sıralamasını okunuşu genel web sitesi performansını iyileştirmeye yaver olabilirler.

1-Sesli aramayı görüş ardı etmeyin.
Google 2016’da, hareketli arama platformundaki bütün arama sorgularının yüzde 20’sinin ses daimî olduğunu duyurmuştu . Bu sayı, Google home, Amazon Alexa, Siri, Google Asistanı, Cortana vb. Gibi cihazların lansmanı ile artmıştır. Artan sayıda kişi, taharri çubuğunda taharri sorgusunu haber vermek yerine sesli sorular sorar. 2018 de bu oranın %30 lar civarında olacağı akla ediliyor.

Pazarlamacıların stratejilerini bu değişime uyacak şekilde düzenlemeleri gerekiyor. muhteva henüz ayrıntılı kuyruklu çevirgeç kelimelere ve tek konferans yapısına ehil olmalıdır. Ayrıca, yevmi dilde kullanılan sözdizimini eklemek de esen ancak fikirdir.

2-Önce hareketli düşünün.
Mobil taharri doğrusu masaüstü aramayı aştı. seda sürekli arama, bunu 2018’de henüz da hızlandıracaktır. Çoğu kişi, Alexa cihazlarından ve Google gibi ana asistanlardan değil, akıllı telefonlarından sesli arama kullanır. Google ve öbür arama motorları bu eğilimi nüans etmiş ve taşınabilir mevzun web siteleri ilk sıralara yerleşmiştir.

Bu, Google’ın web sitelerini, bitimi yıllarda yaptığı gibi, masaüstü sürümü yerine taşınabilir sürümün kalitesine ve içeriğine nazaran sıralayacağı anlamına gelir. Hızlandırılmış taşınabilir sayfalar, web sitelerinin ve şirketlerin oyunda ilerlemesine ve taharri motoru öz sayfalarında SERP henüz mafevk sıralarda görev almasına muavin olacaktır. Google, taşınabilir sürümün kesinlikle başarım gösterdiğini, hangi genişliğinde hovarda yüklendiğini ve sayfaları sıralamaya başlamadan önce nasıl derecede kolay kullanılacağını değerlendirir.

3-Öne çıkan snippet’lerden gelen trafiği bölüm ardı etmeyin.
Öne çıkan snippet‘ler, SERP’nin yüzü kısmında bulunan bilgilerin yoğunlaştırılmış müşterek şeklidir. Web sitesi bağlantısının yanı web sitemizi incele sıra, içeriğin kısa bir özeti ile taharri motoru, kullanıcılara malumat sağlar. Bu snippet’ler, organik trafiğin en az yüzde 10’unu SERP’ler üzerine belirtilen genişlik güçlü sonuçlardan almaktadır okunuşu bu devir içinde artacaktır, bu yüzden pazarlamacıların içeriği buna göre şekillendirmesi gerekir.

Bu snippet’ler, kullanıcı deneyimi üzerine olgulara etkisi olan derinlemesine kuyruk sorgularına gene kısa cevaplardır. taharri motoru kullanıcılarına, snippet bağlantısını tıklayıp, seo açıklamayı karşılaşmak henüz cazip gelmektedir. Verilerinizi ve içeriğinizi yapılandırarak okunuşu bilgileri mutlak ve özlü müşterek şekilde saklayarak bundan faydalanabilirsiniz.

4-Anahtar kelimelerinizin ardındaki misyon önemlidir.
Arama sorgusunun ardındaki amaç, aptal asistanların ve yapay zekanın AI, araba öğreniminin ve henüz kişiselleştirilmiş müşterek arama motoru deneyiminin birleşimi sebebiyle dikkate alınması gereken ekonomik müşterek faktör haline gelmiştir. Google, sadece kullanıcının mazi aramalarına ve eğilimlerine, mevcut konumuna ve işaret alakalı ve aktüel bilgileri göndermek için sorgunun ardındaki niyetine bakacaktır.

Bu, arama motorlarının kullanıcıların sadece nesne satın yok etmek istemesi durumunda, Google’ın e-ticaret web sitelerini başka sayfalara ve medya satış noktalarına bakarak önceliklendireceği anlamına gelir. Kullanıcılar müşterek konuyu soruşturmak istiyorsa, Google güvenilir medya sayfalarına takaddüm verir. İçeriğiniz bu değiş tokuş trendine ayak uydurmalıdır.

5-Kullanıcı deneyimine paha verin.
Kullanıcı deneyimi henüz genişlik politik sıralama faktörüdür okunuşu tüm arama motorları buna odaklanmıştır. Web siteniz çabuk benzer şekilde yüklenmeli, hem hareketli hem de masaüstü platformlarda sorunsuz ancak şekilde çalışmalı okunuşu tamamı bölümlerine erişmesi kolayca olmalıdır. Google çeşidinden yapılan anketler okunuşu araştırmalar , sitenin yüklenmesinin 3 saniyeden henüz ayrıntılı sürmesi durumunda, sadece web sitesine gelen ziyaretçilerin yüzde 40’ının mazi döneceğini göstermiştir.

Birçok web sitesinin yüklenmesi 15 ila 20 saniye sürmektedir ve bu da kullanıcı deneyimini hatırı sayılır ancak marjla engeller. Web sitenizi optimize etmek ve sağlıklı müşterek kullanıcı deneyimi sağladığından emin sürdürmek çok önemlidir. Yavaş web siteleri, SERP’lerde yüzü sıralarda mahal almaz ve ceninisakıt uzvi trafiğe sahiptir.

6-Ufkunuzu Google ve Bing’in ötesine taşıyın.
Google ve Bing, sektöre ayrıntılı zamandır egemen olmuştur ve bu yüzden çoğu pazarlamacı çabalarını yıllar boyunca bu platformlara odaklamıştır. Sektör, seda asistanları okunuşu yapay zeka sebebiyle değişmeye başlamış ve değişmeye devam edecektir. Google hâlen bilge güçtür.

Amazon’un Alexa’sı, Apple’ın Siri’si, Cortana vb. Popülerlikle büyüyor ve Google’dan zımni çekmiyor. Pazarlamacıların erişimlerini genişletmeleri okunuşu Google okunuşu Bing’in ötesinde suları keşfetmeleri gerekiyor. öteki platformlarda giyecek sıralarda arazi almaları uğruna içeriklerini ve web sitelerini optimize etmeleri gerekiyor.

7-İçeriğinizin kalitesi, başka her şeyden henüz önemli.
İçeriğinizin kalitesi ve ilgi düzeyi, SEO‘daki işaret patetik faktörlerden bazılarıdır. esen araştırılmamış okunuşu aktüel olmayan az kaliteli içerikleri web sitenizde yayınlamaktan kaçının. tehlikeli içerik, tek web sitesinin itibarını ve sıralamasını da layemut etkileyecektir.

İçeriği zamanında ortaya terk etmek ve insicamlı kaliteyi himaye etmek önemlidir.

Bu ipuçları ve püf noktaları, 2018’deki SEO kompetitif sularında sizlere yardımcı olabilir. genişlik ehemmiyetli kısım, arama motoru algoritmalarındaki değişiklikler maksadıyla trendleri ve duyuruları izleme etmektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *